BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes

Подобед Л.І. доктор с.-г. наук, професор, провідний науковий співробітник ІТ УААН

Тут представлені характеристики тільки тих кормових добавок, які показали переконливі результати в наших дослідженнях і в яких ми великою мірою упевнені:

  • Рибні кормові продукти
  • Ліпот
  • Кормові білкові продукти додаткової переробки соняшникового шроту
  • Кормові білкові продукти переробки післяспиртової барди
  • Кормові білкові продукти промислової проробки кукурудзи
  • Нові види кормового зерна з підвищеним вмістом білку
  • Біологічно-активні добавки, премікси.

Кормові добавки, які створені, обґрунтовані і випробувані в Україні

Рибні кормові продукти - замінники рибної муки. Склад розроблено вченими інституту тваринництва УААН виробляється ТОВ НВП «Біокор-агро» і ТОВ «Євпаторійський рибзавод». Рибні кормові продукти є  альтернативою стандартному рибному борошну, яке  в Україні не виробляється.

РКД(Рибна кормова добавка) та БКР(Борошно кормове з відходів риби)  виробляється ТОВ НВП «Біокор-Агро» за запатентованою  ексклюзивною технологію з рибних відходів, несортової риби, а  також  харчової риби з закінченим строком реалізації, яка поступає з магазинів і ринків. Виробництво є ідеальнім, екологічно чистим способом утилізації  рибних відходів. РКД включає в своєму складі 40-60% кормового білку вищої якості з високим ступенем захисту рибних протеїнів і жирів від руйнування та окислення.

РКД вводиться до складу раціонів молодняку птиці і свиней в дозі 3-7% по масі комбікорму і повністю замінює стандартне рибне борошно з повним збереженням продуктивного ефекту. При цьому вартість РКД  нижча за вартість стандартного  рибного борошна на 40% в перерахунку на протеїн.

РКД забезпечує підвищення енергії росту молодняку птиці і свиней на 12-18% і сприяє формуванню стійкого імунітету тварин до інфекційних захворювань.

Виробництво РКД  діє в існуючий час і поступове нарощується із року в рік. Потреба тваринництва і птахівництва України в цій добавці складає більш 30 тис тон на рік.

Кормові білкові продукти промислової проробки кукурудзи. До цієї групи відноситься кукурудзяний білок – глютен і кукурудзяна  макуха. Виробництво глютену в Україні ексклюзивно і виконується  виключно на Вірхнедніпровському крохмалопаточному комбінаті (Дніпропетровська обл.). Попит на глютен в державі задовольняється на 20-30%.

Виробництво кукурудзяної макухи з кожним роком зростає маже на 40% через збільшення експорту  кукурудзяної олії Україною на Ближній Схід.

Обґрунтування  використання цього продукту в годівлі тварин і птиці виконано інститутом тваринництва  в 2005-2010 роках. Доказано, що цей продукт може на 30% заміняти кукурудзу в раціоні  з одночасним зниження норми вводу білкових компонентів на 15-20%. Ця добавка зменшує зернове навантаження комбікорму і здешевлює  вартість годівлі на 5-15% при повному збереженні високої продуктивності і здоров’я тварин.

Кукурудзяна макуха є  надійним джерелом жиророзчинних вітамінів (особливо Е), що позитивно відбивається на розвитку репродуктивних якостей тварин і підвищує накопичення вітаміну Е в м’язах. Завдяки цьому зростають антиоксидантні властивості м’яса, що сприяє підвищенню строків його безпечного зберігання.

Одночасне включення  в склад комбікорму птиці  РКД, кукурудзяної макухи дозволяє до мінімуму знизити і навіть зовсім виключити з раціонів птиці дефіцитні білкові добавки з одночасним зеленням раціону і збереженням його продуктивної дії( Табл.1.).

Таблиця 1. Рецепти комбікормів для птиці з включенням  нових білкових добавок

Склад рецептів Для несучок  у віці , тижнів Для молодняку та бройлерів
22-40 40-60 Стартовий для молодняку яєчних курок Бройлери Фініш 28-42 дні
Пшениця 42,8 42,5 50 23,3
Кукурудза 10 11,2 2,7 30
Макуха соняшникова 17 18 - 18
Шрот соєвий - - 22 5
Макуха кукурудзяна 15 12 12 15
РКД 40% 3,94 4 8 3
Олія соняшникова 2,2 1,8 3 3
Монохлоргідрат лізіну 0,3 0,31   0,31
DL-Метіонін 0,2 0,2 0,21 0,18
Треонін       0,11
Сіль 0,1 0,09 0,09 0,2
Монокальційфосфат 0,5 0,8 - 0,9
Вапнякова мука 6,9 8 - 1
Сода харчова 0,06 0,1 - -
Премікс 1 1 1 1
Разом 100 100 100 100